Het district Deurne wil werk maken van sociaal beleid, werken rond gezondheid, de lokale economie ondersteunen en dierenwelzijn bevorderen. In bijlage wordt een overzicht gegeven (op exploitatie- en investeringsbudget) waarvoor aan het college van burgemeester en schepenen toestemming wordt gevraagd.
Met dit besluit wordt tevens aan het college toestemming gevraagd om nominatieve ondersteuning uit te betalen aan:
Deze organisaties gebruiken de ondersteuning om hun werking in Deurne uit te bouwen.
Het district zoekt nog partners voor een extra sociale kruidenier in Deurne Zuid en voor het werken rond eenzaamheid.
Recht-Op vzw heeft een werking in Deurne en organiseert maandelijkse cultuurcafés en pretloketten in Deurne waar mensen in armoede terecht kunnen voor informatie over vrije tijd, cultuur en sport en ze aangemoedigd worden om te gaan kijken naar voorstellingen en optredens met voordelige tarieven.
SAAMO Antwerpen vzw doet de buurtwerking in Deurne Zuid: het doel van deze werking is het organiseren van buurt- en opbouwwerk in de wijk Deurne Zuid.
Beweging 111 vzw doet de uitbating van de sociale kruidenier in Deurne Noord.
AXI vzw werkt met het concept van riksja's om mensen te vervoeren, maar ook tijdens het riksjarijden met elkaar te babbelen.
De Vijver vzw gaat een trofee ontwerpen voor het district om laureaten van het bedankingsmoment voor vrijwilligers te huldigen en gaat meehelpen om pakketten samen te stellen met Deurnse producten.
AAP vzw gaat lezingen organiseren rond het houden van huisdieren en dierenwelzijn.
Kompanjon vzw biedt een krachtige hefboom voor eerlijke onderwijskansen en een kansrijke toekomst voor élk kind door welzijnsnoden en onderwijskansen met elkaar te verbinden via huiswerkbegeleiding op maat.
In dit besluit wordt toestemming gevraagd aan het college om alle bedragen, die opgenomen staan in de lijst in bijlage, voor zes jaar te mogen uitbetalen (via de nodige afsprakennota's) of als exploitatiebudget te gebruiken voor de opgesomde acties.
Het districtscollege vraagt aan het college toestemming om de bedragen, die in de bijlage zijn opgenomen, te mogen gebruiken om acties te ontwikkelen voor sociaal beleid, dierenwelzijn, gezondheid en lokale economie voor de budgetperiode van 2026-2031.
Het districtscollege geeft opdracht aan het districtssecretariaat om deze vraag over te maken aan bestuurszaken voor toewijzing aan de bevoegde vakschepen.